09124289983

09121061099

mobile Icon
هیلتی

برش بتن و انواع روش های اجرایی

انواع برش بتن

برش بتن و انواع روش های اجرایی مربوط به آن از سوالات مهم مهندسان می باشد. یکی از موضوعاتی که در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز می توان با آن روبرو شوید، برش بتن می باشد. این موضوع در سازه های بتنی بیشتر دیده می شود. عوامل متعددی می تواند باعث استفاده از این روش شود. شما در زمان اجرای پروژه باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید زمانی که شما باید قالب بندی انجام دهید و بتن ریزی انجام دهید، در زمان ابتدایی بتن ریزی می توان به راحتی تغییراتی در بتن صورت دهید. اما بعد از گیرش بتن این موضوع به راحتی انجام نمی شود.

زمانی که گیرش بتن صورت می گیرد در بین 30-35 مگاپاسکال مقاومت مربوط به آن می شود. متوجه می شویم که این در حالی می باشد که شما نمی توانید به صورت عادی و ابزارهای در دسترس همه این تغییرات را در بتن سخت شده صورت دهید.

تغییرات می تواند براثر ناهماهنگی و غیر عمدی و یا اینکه به صورت برنامه ریزی شده این تغییرات را باید داشته باشیم. به عبارت دیگر تصمیم می گیرند که شما در این ناحیه بتن ریزی را انجام دهید اما در ادامه برای عبور تأسیسات و یا موارد دیگر برشی در بتن سخت شده انجام دهیم.

بهتر است با ما همراه باشید تا بتوانیم بهترین روش ها را برای برش بتن در نظر بگیریم. در ادامه قصد داریم به انواع روش های اجرایی برش بتن بپردازیم و بهترین روش ها را در پروژه های خود را مورد استفاده قرار دهید.

 برش بتن و 3 روش های اجرایی

1- سیم برش الماسه

روش سیمی برای برش بتن از دستگاهی به نام سیم الماسه استفاده می شود. سیم های مورد استفاده در این دستگاه از جنس آلیاژهای پرکربن می باشد که به آن الماسه نیز می گویند. سرعت و ظرافت کار در این روش بسیار بالا می باشد و باید در بعضی از کارها که قصد داریم ظرافت بالا باشد باید این روش را استفاده کنیم.

برش بتن با سیم
برش بتن با سیم

شما در این روش در دو طرف بتن سوراخی ایجاد می کنید و سپس سیمی را از این دو سوراخ عبور می دهیم. بعد از آن باید دستگاه روش کنیم و بتن به وسیله این سیم الماسه برش بخورد. نتیجه کار در این روش بسیار دقیق می باشد و شما می توانید برش قالبی بتن را داشته باشید. البته نمی توان  از این روش در برش کف استفاده کنیم که محدودیتی می باشد.

2- کاتر برش

یکی از روش های متداول  که در پروژه های بتنی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، روش کاتر برای برش بتن می باشد. از این دستگاه های برش علاوه بر برش در بتن می توانید در برش های آسفالت نیز استفاده نمایید. کاتر برش انواع سقف های بتنی از جمله تیرچه بلوک، عرضه فولادی، مرکب، دال بتنی و… تا عمق حدود 35 سانتیمتر می تواند انجام شود. دستگاه های کاتر هم خود دستگاه و هم تیغه های مربوط به آن باید مخصوص باشد و نمی توان  با تیغه های معمولی آن را به کار ببریم. شما در این روش می توانید به صورت عمودی یا افقی و یا هر زاویه ای دیگر برش را انجام دهید.

برش بتن با دستگاه
برش بتن با دستگاه

3- واترجت

واترجت از روش های برش بتن می باشد که شما می توانید با فشار زیاد به وسیله آب باعث برش ماده های سختی مانند بتن شود. یکی از نکات مثبت آن، آلودگی کمتر محیط زیستی می باشد. دقت این روش بسیار بالا می باشد و می تواند در نقاط حساس نیز از آن استفاده کنید. مانند تمامی روش ها این روش نیز دارای مزایا و معایبی می باشد. البته باید در جریان باشید که در این روش هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. البته در صورت استفاده در بتن مسلح می تواند دچار دردسرهایی شود و آهن موجود در آن در عملیات برش مشکل ایجاد می کند.

واترجت بتن
واترجت بتن

برش بتن و انواع روش های اجرایی در تهران

برش بتن پاسارگاد از مجموعه های فعال در حوزه برش بتن می باشند. مجموعه ما همیشه سعی نموده است در کنار به کارگیری پرسنل مجرب، براساس موقعیت های مختلف بهترین روش ها را به کار گیریم. به همین سعی کردیم تا روش های مختلف و به روزی که بنواند در خدمت پروژه های عمرانی باشید را فراهم نمودیم.

مجموعه برش بتن پاسارگاد در حین حال می تواند به صورت ویژه در تهران و شهرستان خدمات مربوط به برش بتن را ارائه دهد. به کارگیری روش و دستگاه های جدید مزایای زیادی از جمله سرعت، تمیزی کار، آلودگی کمتر  را می تواند به همراه داشته باشد. در نتیجه رضایت شما نیز در انتهای کار بالاتر خواهد بود. برش های بتن می تواند در اندازه و اعماق مختلف صورت گیرد. هر کدام از آن ها باید توسط دستگاه با قدرت مناسب صورت گیرد. پس می توان اشاره نمود که وجود روش های مختلف اجرایی برش بتن می تواند برای شما مهندسان پروژه بسیار مفید باشد تا خواسته شما مربوط به برش بتن بهتر صورت گیرد.